Οι πρωταθλήτριες ομάδες του Ολυμπιακού συνεχίζουν την Κυριακή (30/10) τις υποχρεώσεις τους στα πρωταθλήματα της Α1.

Τέσσερις νίκες σε ισάριθμα ματς, για τα πρωταθλήματα της Α1, πανηγύρισαν το Σάββατο (29/10) οι ομάδες Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών και Γυναικών του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 4-0 και 4-1 των ΑΟ Ταταύλα και ΑΣ Πέρα στο ΣΕΦ, για τη 2η και την 3η αγωνιστική της Α1, αντίστοιχα.

Όσον αφορά στο γυναικείο τμήμα του Θρύλου, έκανε το «δύο στα δύο» στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 4-0 την ΑΕΚ και 4-1 τον Άρη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, για την 1η και τη 2η «στροφή». Οι πρωταθλήτριες ομάδες του Ολυμπιακού συνεχίζουν την Κυριακή (30/10) τις υποχρεώσεις τους στα πρωταθλήματα της Α1.

Διαβάστε επίσης: Ολυμπιακός: Οι αποφάσεις για μετά τις 13 Νοεμβρίου για ενίσχυση και αποχωρήσεις…

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:

Κυριακή (30/10):

(10:00): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ (Ανδρών)

(13:00): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΟΑ Χανίων (Ανδρών)

(10:00): ΑΣ Πέρα-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γυναικών)

Η εξέλιξη του αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΟ Ταταύλα 4-0 (Ανδρών)

Πούκαρ-Μπόσκοβιτς 3-1 (11-5, 10-12, 11-2, 11-3)
Γιαννούτσος-Χατζηλυγερούδης 3-1 (11-9, 11-8, 9-11, 11-6)
Μοντέιρο-Δεβετζής 3-0 (11-3, 11-3, 11-6)
Πούκαρ-Χατζηλυγερούδης 3-1 (9-11, 11-1, 11-3, 11-3)

Η εξέλιξη του αγώνα: ΑΣ Πέρα-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-4 (Ανδρών)

Τανβιριβαβεντσακούλ-Μοντέιρο 0-3 (7-11, 3-11, 6-11)
Δαμιάνης-Γκάτσινα 0-3 (4-11, 8-11, 7-11)
Ρεουσό-Πούκαρ 0-3 (6-11, 8-11, 6-11)
Τανβιριβαβεντσακούλ-Γκάτσινα 3-0 (14-12, 11-7, 11-9)
Ρεουσό-Μοντέιρο 0-3 (8-11, 5-11, 5-11)

Η εξέλιξη του αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 4-1 (Γυναικών)

Πεσότσκα-Γερασιμάτου 3-1 (11-4, 8-11, 11-8, 11-7)
Κιούφη-Ιόβκοβα 1-3 (6-11, 11-3, 8-11, 9-11)
Πότα-Γκαϊτατζή 3-0 (11-7, 11-1, 11-5)
Πεσότσκα-Ιόβκοβα 3-1 (11-4, 11-13, 11-6, 11-3)
Πότα-Γερασιμάτου 3-0 (11-5, 11-6, 11-5)

Η εξέλιξη του αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΟ Άρης 2006 4-0 (Γυναικών)

Πεσότσκα-Παπαδάκη 3-0 (11-3, 11-4, 11-2)
Κιούφη-Χοβσεπιάν 3-2 (10-12, 11-13, 11-6, 11-9, 11-7)
Μπέργκανπ-Καλογιάννη 3-0 (11-2, 11-2, 11-3)
Πεσότσκα-Χοβσεπιάν 3-0 (11-5, 11-4, 11-6)